MySOFT.cz

Pronájem značkových serverů DELL

Created: Friday, 26 June 2015 14:33 | Last Updated: Tuesday, 25 July 2017 17:13 | Published: Friday, 26 June 2015 14:33
Written by Super User

Potřebujete vlastní server? Nemáte prostředky na jeho pořízení a provoz? Nevadí!

V případě, že potřebujete mít vlastní, vyhrazený, značkový server, který poběží na rychlé síti a nemůžete si jej sami dovolit, jste na správném místě. Zajistíme Vám provoz našeho Windows/linux serveru u nás. Žádný server nemusíte kupovat. Virtuální servery také nejsou vždy nejvhodnějším řešením. Potřebujete-li prostě fyzický, vyhrazený server, my Vám jej zapůjčíme.

Pomocí dálkového přístupu si budete moci plně ovládat server na dálku. Námi dodaný vyhrazený fyzický server s operačním systémem dle Vaší volby je připojen na 100mbit/10mbit linku. Může Vám posloužit i k dalším účelům, které Vás jen napadnou. Používáme pouze prověřené značkové DELL stroje. Server není nijak sdílen s žádným dalším uživatelem, máte tak plně k dispozici celý hardware serveru. Server je ideální pro náročná nasazení, kdy si sami nemůžete dovolit pořídit a provozovat vlastní značkové hardware řešení na rychlé síti.

Konektivita:

Servery připojujeme přímo v prostorách mysoft.cz, na naši interní gigabitovou síť, která má venkovní konektivitu také v gigabitu. Standardně serverům přiřazujeme lokální (neveřejnou) IP adresu a z hlavní veřejné IP adresy rovnou namíříme rozsah 10 portů, které přidělujeme my. Server tak má 10 portů přímo dostupných i z veřejné IP adresy. Za poplatek je možné server přímo připojit na vlastní veřejnou IP adresu s plným rozsahem (zde je server ovšem bez ochrany naším firewallem, jelikož je mu IP asociována přímo).

Dálková správa:

Možností dálkového přístupu máte více, jelikož stroj je přímo spravován Vámi. Můžete si tak nainstalovat vše, dle své libosti, tedy jak VPN (doporučujeme Hamachi), tak TeamViewer, VNC, LogMeIn, či další nástroje dálkové správy na úrovni plochy, či lokální sítě. U linuxu máte plný SSH přístup k serveru pod všemi uživateli, které si zřídíte, včetně uživatele root.

Služby v ceně:

 • K dispozici je možnost přímého fyzického restartu serveru operátorem (průměrně 22 hodin denně je zde personál)
 • Máte možnost nechat si připojit do stroje další zařízení dle Vaší potřeby (disk, USB zařízení, PCI kartu...), kdy toto zařízení dodáte, náš technik jej připojí a při ukončení smlouvy Vám tato zařízení vrátíme zpátky
 • Zapůjčení, spotřeba, datový provoz značkového serveru DELL je v ceně
 • Klimatizovaná serverovna se zálohou elektrické energie(UPS a generátor)
 • Monitoring dostupnosti (metoda PING, HTTP test, FTP test, MYSQL test a další) s notifikací výpadků
 • Licence na Windows XP Professional je v ceně (operační systém si ale můžete zvolit sami)
 • Přístup ke všem službám metropolitní sítě CZWifi.net.

Jednorázové poplatky:

Konfigurace a instalace serveru FULL (2x 3.4GHz - Hyper Threading), 1024MB RAM, 40GB disk, 100GB na síťovém úložišti, gbit síť) 1 220Kč.

Poplatek zahrnuje veškeré práce při složení hardware, instalaci software, konfiguraci serveru, routeru, aktivaci služeb, celkové zprovoznění serveru a přístupových služeb pro administraci serveru a jeho monitoring.

Pravidelné poplatky:

Měsíční poplatek za zapůjčení a provoz serveru je stanoven na 580Kč. Největší část poplatku činí elektrická energie.

Doplňkové služby:

 • Každých dalších 10GB prostoru na síťovém úložišti 15Kč/měsíčně
 • Další série portů vychází na 10Kč měsíčně za každých 10 dalších portů
 • Vlastní veřejná IP adresa je za 250Kč/měsíčně.
 • Vyžadujete-li přidání vlastního hardware do serveru (až dvě PCI karty, až 6xUSB), je možné jej přidat. Není možno přidávat pevné disky (je však možné použít síťové úložiště až do 4TB).
 • Přidání vlastního pevného disku, nebo jiného zařízení s větším odběrem energie bude příplatkově posouzeno individuálně.
 • Za příplatek 150Kč měsíčně je možno na serveru s Windows mít licenci na Radio Profesional 8 FULL (jiné varianty RP pro tuto službu nenabízíme, licenci je možné pořídit i standardně s ročním poplatkem).
 • Webhosting pro jednu doménu ve variantě DELUXE v ceně služby.

Poznámka:

Aktivační poplatek se může individuálně měnit v závislosti na použitém serveru. Na některých dostupných serverech se může lišit hardware konfigurace. S klientem individuálně vybereme konkrétní, dostupný server dle jeho potřeb. Cenu kvalitnějšího hardware jsme Vám nechtěli promítnout do pravidelných poplatků, jelikož dlouhodobě by Vás to vyšlo dráž, proto jsme ji promítli do jednorázové aktivace.

Pro velký zájem o tuto službu prosím počítejte s realizační lhůtou od 3 do 14ti pracovních dnů od objednávky serveru. Obvykle však objednávky realizujeme na dostupném hardware do druhého dne, u hardware dodaného ze skladu je obvyklá doba aktivace o dva až tři pracovní dny delší. Pokud je vše skladem a máme dostupného technika, objednávka je vyřízena ihned.

Co u nás není možné (nebo vyžaduje individuální posouzení):

Housing Vašich vlastních serverů neděláme - vzhledem k různorodosti takových serverů, jejich horší skladnosti, spotřebě a z dalších příčin Váš server za těchto podmínek hostovat nemůžeme. V měsíční ceně hostingu je ale i zapůjčený server, takže tuto variantu nepotřebujete, navíc ušetříte prostředky na pořízení hardware. Trváte-li na vlastním hardware, bude nutné individuálně posoudit každý takový požadavek.