MySOFT.cz

"MySOFT.cz - děláme svět snadnějším"

Written by Super User
Created: Friday, 26 June 2015 14:37 | Last Updated: Thursday, 26 January 2017 15:42 | Published: Friday, 26 June 2015 14:37

Pokud máte vyšší nároky například na webový hosting a nejen to, pak Vám již nemohou služby běžného Webhostingu stačit.

Pokud máte velké množství domén u kterých se již nevyplatí platit hosting každé zvlášť, nebo pokud máte požadavek na nestandardní parametry hostingu, které nelze využít na běžném, sdíleném hostingu, nebo ať už máte potřebu nechat běžet na serveru vlastní požadované služby, je Vaším řešením použití vlastního serveru.

Pořízení vlastního, výkonného serveru, jeho umístění na páteři sítě internet a úhradu nákladů spojených s jeho provozem (elektřina, správa a údržba hardware a software vybavení, poplatky za serverhousing/provoz serverovny, monitoring, servisní zásahy, konektivita atd.) jsou finančně velmi nákladné položky. Abyste splnili všechny Vaše požadavky a přitom se vyhnuli těmto starostem a nákladům, použijte náš vyhrazený, nebo virtuální server (VPS).

Co je to VPS?

VPS je zkratka pro virtuální privátní server. Je to zákaznický server s root právy pro uživatele, který běží společně s dalšími takovými servery na jednom velkém, naddymenzovaném serveru u nás. V podstatě to funguje tak, že každý VPS je navenek zcela samostatný a není nijak závislý na ostatních VPS na fyzickém serveru. Zákazník se k němu může sám kdykoliv připojit pod vlastní IP adresou (například přes SSH klidně jako root). Sám si server může restartovat, přeinstalovat na něm vlastní operační systém a zkrátka - může se serverem plně pracovat tak, jako by šlo o samostatný, vyhrazený stroj. Činnost takového serveru nijak nenaruší a není narušena činností ostatních serverů. Každý server dostane z celkové operační a diskové paměti svůj prostor, který využívá zcela samostatně. Takový prostor je vyhrazený a plně garantovaný a není k dispozici jiným serverům. Velmi podobně je to i s procesorem. Používáme vícejádrové a vícevláknové procesory. Každý VPS má plně vyhrazené jedno celé vlákno procesoru. Běžně používáme čtyřjádrové procesory, které mají celkem osm vláken (dvě na každé jádro). Na jeden server tak připadne maximálně sedm virtuálních serverů (jedno vlákno vyhrazujeme nadřazenému serveru, který spravuje činnost všech VPS). 

Technologie

Používáme pouze velmi kvalitní hardware, kde preferujeme značku DELL. Mezi našimi servery jsou ale i značky IBM, Fujitsu-Siemens a další. Máme k dispozici dvě oddělené serverovny - jednu vlastní v Mostě (1Gbit) a jednu pronajatou od společnosti Master Internet (datové centrum uzlu NIX v Praze, naše servery tam mají konektivitu 1Gbit). Velmi úzce spolupracujeme jak s dodavateli hardware, tak s dodavateli lokálních služeb. Vždy volíme sice dražší (obvykle nejdražší), ale zato stabilní a spolehlivé řešení. Pro virtualizaci používáme velmi osvědčené a nejrozšířenější virtualizační prostředí VMware a VServer (OpenVZ). Většina našich serverů nepotřebovala restart více, jak dva roky v neptřetržitém provozu, což svědčí o jejich kvalitě a stabilní konfiguraci. Máme k dispozici špičkové odborníky pro správu linuxových, windows a síťových technologií. Máme i vlastní divizy vývoje software, takže například administrační a monitorovací nástroje máme vlastní výroby, šité přesně na míru požadavkům našich klientů.