MySOFT.cz

Internet

Created: Friday, 26 June 2015 14:15 | Last Updated: Thursday, 26 January 2017 14:59 | Published: Friday, 26 June 2015 14:15
Written by Super User

Nabízíme wifi připojení k metropolitní síti včetně internetu v Mostě, Litvínově, Meziboří, Lomu a okolí.

Technologie:

Disponujeme vlastními vysílači, které jsou připojeny k naší páteřní síti 1GBit (nejslabší trasa má 135Mbps, obvykle používáme spoje 300Mbps) a k internetové konektivitě 1Gbps. Rychlost připojení je optimalizovaným způsobem přímo rozdělena mezi klienty, takže je reálné dosáhnout až plné rychlosti 100Mbps. Průměrná rychlost sítě internet na zdroji je 1Gbps, u klientů se pohybuje mezi 10-100MBps (dle typu připojení, podmínek a vzdálenosti). Průměrná rychlost sítě samotné je na nejrychlejších spojích téměř rovna plné kapacitě (300Mbps vzdušné části, 1Gbit kabelové části). V ranních a dopoledních hodinách je rychlost internetu 700-1000Mbit, v odpoledních až večerních 300-700Mbit. Připojené klienty nijak rychlostně nebrzdíme, časově nelimitujeme a data nijak nezpoplatňujeme. Měření a sledování sítě je však plně v provozu, pro statistické a bezpečnostní účely. Vyhrazujeme si však právo na odpojení těch účastníků, kteří by neúměrně přetěžovali síť.

Maximální agregace na jeden 1000Mbit přípoj je 1:50. Nejnižší rychlost při plném provozu je tak 50Mbit na každého připojeného klienta (takový stav se ovšem neděje). Tuto rychlost Vám však garantujeme v příchozím směru.

Jste-li v dosahu signálu některého z vysílačů s SSID obsahující označení sítě czwifi.net (například a1.czwifi.net) a máte dostatečný signál, nic nebrání Vašemu připojení k naší síti. V takovém případě kontaktujte naše obchodní oddělení.

Dle frekvence našeho vysílače ve Vašem dosahu dodáváme technologii na frekvenci 5GHz, nebo 2.4GHz. Preferujeme rychlost 5GHz, díky lepším přenosovým vlastnostem, menšímu rušení, většímu pokrytí a mnohem vyšší rychlosti. Vysílače máme umístěny ve výšce na úrovni věže hradu Hněvín v Mostě a výše (Horní Lom, Meziboří, Litvínov). Vidíte-li věž hradu Hněvín, je velice pravděpodobné, že Vás můžeme připojit. Zákazníky s kvalitou signálu pod 30% nepřipojujeme. Používáme pouze velmi kvalitní vysílače AP s velmi ziskovými směrovými anténami s nízkým vyzařovacím úhlem, čímž zajišťujeme vyšší ziskovost a nižší ztráty na signálu.

Ceny:

Platba se provádí vždy dopředu a to za tři měsíce. Při zřízení přístupu je účtován jednorázový připojovací poplatek ve výši 250Kč. Ten je zahrnut na provedení veškerých administračních úkonů na straně sítě a k vyřízení smluvního řešení s klientem.

Cena jednoho připojeného PC do naší sítě je 250Kč/měsíc.

Připojení se provádí bezdrátovým spojem 5GHz, nebo 2.4GHz na vlastním zařízení zákazníka. V případě, že nemáte vlastní zařízení k připojení, můžeme Vám jej dodat za jednorázovou cenu 1900Kč. Takové zařízení se stává Vaším majetkem. Pokud byste nezvládli instalaci nového zařízení, nebo přenastavení a nasměrování stávajícího zařízení, je možné nechat toto na našem technikovi dle dohody.

Metropolitní síť:

Metropolitní síť obsahuje nejen připojení k internetu v uvedené rychlosti, ale i neomezené připojení v rámci sítě. Uživatelé tak v plné rychlosti v rámci celé naší sítě mohou sdílet vlastní data, hrát hry, či provádět jakoukoliv běžnou činnost tak, jako v lokální síti. Na síti provozujeme i server s mnoha službami (FTP, SMTP, Active directory, Intranet, chat, IMAP/POP3, WWW a další). V rámci naší sítě je možné zřídit interní bezplatná SIP telefonní čísla (čtyřmístná), v rámci sítě můžete tedy telefonovat úplně neomezeně dlouho a zcela zdarma. Rovněž je možno na Vaši interní linku zřídit (nebo samostatně) i běžnou telefonní linku s výhodným voláním.